Новини України RSS RSS

Подорож на Черкащину організували учасники Революції Гідності (відео)
Сьогодні, 09:44
Триденну подорож на Черкащину організували учасники Революції Гідності з Коломийщини. Майданівці відвідали Канів, Чигиирин, Суботів та місця повстанських боїв Холодноярських героїв.

Спершу делегація коломиян прибула до Канева, щоб вклонитися могилі Кобзаря. А вже звідти майданівці вирушили у Гетьманську столицю – Чигирин.

Зустрічав та приймав коломиян черкащанин Олександр з донечкою. Під час Революції Гідності він боровся у рядах Коломийської сотні.

У Чигиринських фортечних мурах, окрім традиційних бойових речей, коломияни знайшли і типову туристичну принаду - камінь бажань. Наші краяни вирішили скористатися його силою.

Та на містичну силу каменю майданівці не надто покладаються, тому за долю України вирушили молитися в історично-відомі церкви: Петропавлівську та Іллінську.

У складі коломийської делегації були й учасники вже сучасної війни. Володимир Чопик з Великої Кам'янки шкодує, що керівництво сучасної армії не виховує солдатів на подвигах українських героїв.

Сам військовий всього на кілька днів зміг вирватися зі служби, щоб поїхати з коломиянами. Каже, у цій подорожі здобув нове натхнення до боротьби.
0 329
Українці матимуть відразу чотири вихідні на свято державної Незалежності. Таке рішення схвалив уряд.

Окрім власне свята, 24 серпня, яке припадає на четвер, та двох вихідних у суботу та неділю, днем відпочинку стане також і п'ятниця, 25 серпня. Щоправда, відпрацювати її доведеться напередодні свят – у суботу, 19 серпня.

Так само змінюватися буде і робота банківських установ. Дні роботи системи електронних платежів Національного банку України переносяться з п'ятниці, 25 серпня, на суботу, 19 серпня. Банки мають організувати роботу щодо своєчасної виплати пенсій, соціальних доплат, інших грошових виплат і забезпечити у ці дні безперебійну роботу банкоматів, обмінних пунктів та організувати підкріплення їх готівкою різних номіналів.
0 1658
У перших числах серпня в Україні прогнозується спекотна погода. Про це повідомила синоптик Наталка Діденко на своїй сторінці у Facebook. За її словами, температура неймовірно стрімко підніметься 1, 2 і 3 серпня. За інформацією Українського гідрометцентру, 3 серпня в Україні спостерігатиметься 34-36 градусів тепла, а найгарячіше буде в Одесі +35 +37 градусів, - повідомляє “24 канал“.

Кілька порад, як уберегтися від задухи:

Підтримуйте прохолоду в кімнаті

Для цього необхідно вдень ​​закривати вікна і завішувати їх темними шторами. А на ніч навпаки варто відкривати вікна. Якщо ж приміщення обладнане кондиціонером, закривайте вікна і двері.

Пийте більше води

Не забувайте вчасно поповнювати запаси води в організмі. Поставте склянку на робочому столі, носіть з собою зручну пляшку, кидайте у воду лимон, м’яту або скибочки огірків.

Легше із їжею

Не налягайте на жирні страви. Віддайте перевагу продуктам багатим рідиною: в темній зелені, крім вітамінів і корисної клітковини, міститься багато води. Цим же хороші і овочі з фруктами, від огірків до кавуна. 

Не перебувайте довго на сонці

Краще не виходити на вулицю в пік спеки (з 12:00 до 16:00), щоб уникнути теплового або сонячного удару. Також намагайтеся перебувати у тіні.

Не вживайте алкоголь

Спиртне має сечогінний ефект, а значить, налягати на нього – шлях до зневоднення. До того ж, будучи п’яним, легко втратити пильність і прийняти симптоми теплового удару (головний біль, нудоту, прискорене серцебиття) за ефект спиртного.

Одягайтеся правильно

Носіть легкий і вільний одяг з натуральних тканин, а також не забувайте про головний убір і сонцезахисні окуляри. Гарне, але незручне взуття заховайте подалі. Зупиніться на легких шкіряних туфлях (якщо це диктує дрес-код), "дихаючих" кросівках, сандалях. Наслідками перегріву на сонці може стати тепловий удар. 

За матеріалами: Факти ICTV
0 3654
Гібридна війна передбачає досягнення воєнної мети невоєнними методами. Навіщо знищувати мегаполіси танками чи «Градами» й потім мати проблеми з відновленням і біженцями, якщо можна просто змусити мешканців добровільно подарувати «ключі від міста». Саме для цього Росія розгорнула безпрецедентну пропагандистську кампанію проти України, яка була успішною, але тільки частково, якщо згадати проект «Новоросія». Втім, попри тактичну поразку, РФ не зменшує своїх зусиль у стратегічному сенсі. Але тепер для повернення України під російський контроль використовуються дещо інші методи.
Сутність агресивної політики російського державного керівництва проти нашої країни полягає у тотальному руйнуванні економічної, соціальної структури суспільства, матеріально-технічної та цивільної інфраструктури України, знищенні її військово-економічного потенціалу, а в перспективі анексії її територій й ліквідації її як суверенної, незалежної держави.
Російське керівництво веде добре сплановану, послідовну, потужну інформаційно-пропагандистську війну, спрямовану передусім на ідеологічне панування в інформаційній сфері.
Особливістю «гібридної війни» є перш за все забезпечення максимального впливу на людей, їхню свідомість, психіку та поведінку. Тому проведення військових операцій здійснюється на завершальному етапі з метою отримання повної перемоги. Тривалою була також і пропагандистська підготовка російської агресії в Україні, яка була спрямована на дестабілізацію ситуації в країні і посилення недовіри нашого суспільства до своєї держави, що поєднувалась з формуванням позитивного ставлення до Росії.
Варто наголосити, що українське суспільство попри російську агресію і нині частково знаходиться під впливом засобів масової інформації РФ та керованих Кремлем ЗМІ в нашій країні, які стали важливою складовою частиною «гібридної війни» проти нашої країни. З цією метою в Російській Федерації «розкручуються» різні пропагандистські кампанії з застосуванням дезінформації та залякування людей. Стурбованість з приводу агресивної інформаційної політики Москви все більше виникає і в інших європейських країнах. Кремль намагається розширити свій вплив, підриваючи довіру людей до їхньої держави, до майбутнього та одне до одного. Пропаганда, кібервійна, економічний і політичний тиск — невід’ємні складові конфронтаційної зовнішньої політики.
Сучасна інформаційна війна розглядається як управління інформацією з метою здобуття переваги над противником. Вона може включати збір відповідної інформації, забезпечення безпеки власних інформаційних ресурсів, поширення пропаганди або дезінформації. Мета інформаційної війни полягає в тому, щоб послабити моральні і матеріальні сили противника та посилити власні. Для цього використовуються заходи впливу на свідомість людини, що передбачають перш за все маніпулювання масами. Головною зброєю російської пропаганди — є підроблені факти і змонтовані відео- та фотоматеріали.
За три роки війни українці вже починають потроху відрізняти примітивну пропаганду й дезінформацію. Та й відверто вигукувати антиукраїнські гасла інколи стає небезпечно для здоров’я або волі. Тому для просування необхідних думок кремлівські спеціалісти використовують інші, витонченіші інструменти. Для завоювання довіри антиукраїнська пропаганда в ЗМІ або соцмережах розбавляється абсолютно патріотичними матеріалами, ховається за Шевченками, синьо-жовтими прапорцями та вишиванками. Меседжі стають складнішими, маскуються під звичайну інформацію. Самі повідомлення, на перший погляд, не мають нічого поганого. Більшість із них просто частково повторює найактуальніші соціальні проблеми українців. Насамперед війну. Більшість громадян підтримують завершення війни на Сході й мріють про мир у країні. Однак він може бути на різних умовах: капітуляція перед ворогом — це також варіант зупинки бойових дій, але не вихід для України. «Забути» Крим і Донбас, сподіваючись на те, що це заспокоїть агресора, — доволі наївна думка. Не заспокоїть. Просто дасть зрозуміти, що він на правильному шляху. І пізніше повторить свої дії в нових областях.

Джерело: milnavigator.com.ua 
0 2070
Інтернет активно змінює наше життя і уявити сучасний світ без соціальних мереж стає практично неможливо.
На жаль, нові технології не завжди мають виключно позитивний вимір для людського прогресу. Історія дає нам багато прикладів, коли передові досягнення дуже швидко перетворювалися на зброю та інші засоби насильства. Сьогодні політики змушені часто використовувати такі терміни, як «війни нового покоління», «гібридна війна», «четверта генерація війн», «інформаційне протиборство». Очевидно, що за таких обставин виникає багато охочих перенести збройне протиборство в інформаційний простір взагалі та соціальні мережі зокрема.
Початок російсько-української війни в 2014 році фактично ознаменував прагнення Росії посилити вплив на Україну, яка Революцією Гідності започаткувала геополітичний розворот на Захід. Традиційно для Росії цей вплив почав здійснюватися у формі гібридної (фактично — неоголошеної) війни, що межує з державним тероризмом. Таким чином, інформаційна війна, яку Росія активізувала з початком російської збройної агресії, направлена на інформаційне забезпечення сепаратистського руху на сході України, послаблення контролю центральної влади, створення проблем безпекового та економічного характеру.
З початком окупації і анексії Криму та опору України військовій агресії Російської Федерації на території Донецької і Луганської областей, інформаційна політика Російської Федерації перетворилася на тотальну військову дезінформаційну агресію, спрямовану на те, аби демонізувати в очах російського та світового суспільства керівництво України
Сьогодні тенденція використання соціальних мереж для негативного інформаційно-психологічного впливу на обрані цільові аудиторії стала реальністю. Напрями дуже різноманітні: від внутрішньополітичної боротьби і виборчих технологій до дестабілізації суспільно-політичної обстановки в державі або інформаційної підтримки збройного протиборства. Для прикладу, фахівці мають підстави стверджувати, що орієнтовно 8-15% акаунтів у Twitter та від 5 до 11% у Facebook є звичайними ботами.
Слід також розуміти, що технологічною основою для функціонування соціальних мереж в першу чергу є інтернет. Недавні масовані кібератаки проти України вкотре нагадали нам про власну кібербезпеку. Те, що вдалося встановити – атака була не через гроші. Це була добре спланована операція. А оскільки не було фінансової мотивації, і це не був гурток любителів-аматорів, тобто ми можемо допустити, що це все ж таки був російський сценарій. Метою було скоріше промацати слабкі місця цифрової інфраструктури України, як приватних, так і державних компаній.
Залишається додати, що за тестовим сценарієм зазвичай настає черга для реальних сценаріїв. Гібридна війна має виміри кібер та інформаційний і на сьогодні вони набувають особливого значення. Особливістю соціальних мереж є те, що через них негативний інформаційний вплив часто здійснюється приховано і має тривалий характер до моменту свого виявлення та «включення» важелів протидії. Очевидно, що соціальні мережі все більше стають ареною протиборства. Наслідки такого протиборства для України залежать в першу чергу від нас самих.

За матеріалами: radiosvoboda tsn.ua wikipedia
0 1813
Архів новин

Новини партнерів

Loading...