Новини Коломийщини RSS RSS

Сьогодні 31 річниця Чорнобильської катастрофи
Вчора, 17:56
Вночі 26 квітня 1986 року відбулась наймасштабніша техногенна катастрофа в історії людства. Реактор четвертого енергоблоку Чорнобильської АЕС вибухнув і викинув радіоактивні речовини на північну частину України, а також Білорусь, Прибалтику, Польщу, Швецію, Фінляндію і цілий ряд інших країн. Потужність вибуху порівнюють з трьома сотнями Хіросім. Ця аварія – найбільша за всю історію ядерної енергетики як за кількістю постраждалих від її наслідків, так і за економічною шкодою. У листопаді 2016 року зруйнований четвертий енергоблок ЧАЕС накрили захисним саркофагом – найбільшою рухомою спорудою у світі – завдовжки 165 метрів, заввишки 110 метрів і загальною вагою 36200 тонн. Для створення саркофагу коаліція з 28 країн зібрала майже 1,5 млрд євро. 40 країн брали участь у будівництві, яке почалося в 2012 році після масштабних підготовчих робіт на майданчику. Остаточне закриття і консервація енергоблоків Чорнобильської АЕС триватиме до 2028 року.
0 762
Коломию відвідала освітянська делегація з Дніпра. Педагоги знайомилися з роботою навчальних закладів Прикарпаття. У писанковому місті вони побували в гімназії, ліцеї та школі №1. Більшість вчителів вперше на Заході України, тому враження переповнювали. Гостей зустрічали святковим калачем, були гуцульські музики, співи, танці. Дніпрівців повезли, навіть, на нічний базар вишиванок, де всі придбали вишиті сорочки. Звичайно, зустрічалися освітяни і за круглим столом, де обговорювали концепцію сучасної української школи.

Таку поїздку на Прикарпаття зініціювали інститути післядипломної педагогічної освіти Дніпра та Івано-Франківська. Заклади успішно співпрацюють, проводять прес-конференції та семінари. У травні минулого року зустрічалися в Одесі на тренінгу «Розвиток громадянських компетентностей в Україні, в рамках швейцарсько-українського проекту. Там вирішили організувати виїзний семінар для вчителів. Тема - «Демократичне врядування в школах в руслі сучасної реформи».

Делегація складалася з 14 осіб. Це педагоги двох спрямувань. Перший – директори експериментальних шкіл Дніпропетровщини, які працюють разом з інститутом в рамках швейцарсько-українського проекту, друга група – керівники опорних навчальних закладів.

На Прикарпатті гості перебували два дні. Першого вони відвідали Івано-Франківську гімназію, а наступного дня приїхали до писанкової. Тут ознайомилися з роботою гімназії, ліцею та першої школи. Організатори кажуть - ці навчальні заклади обрали невипадково. Це ті заклади, які живуть завтрашнім днем, але не забули підвалини потужної старої української школи.

Вже у листопаді прикарпатські педагоги відвідають Дніпро з відповідним візитом.
0 490
Еко-квест, презентація велогенератора та сонячного концентратора, малюнки на асфальті, майстер-клас із виготовлення виробів із вторсировини. Саме так насичено у Коломиї відзначили День енергії. У природоохоронних заходах взяли учать школярі міста. З цієї нагоди учні загальноосвітніх шкіл беруть участь в екологічному квесті. Вони виконують різноманітні завдання. Роблять це на час, що доволі складно. Першими квест подолали ліцеїсти, за півгодини виконали усі завдання. Окрім квесту, для школярів організували й інші еко-акції.

Природоохоронні заходи підготував Коломийський природничо-математичний ліцей. Нагадаємо, навчальний заклад, спільно із міською радою, беруть участь у проекті "Школа Енергії". Наприкінці 2016 року школа-ліцей увійшла у наступний етап проекту і стала однією із 15-ти обраних шкіл України, де впроваджуватиметься німецько-український проект «Школа енергії».

Цей проект зініційований Асоціацією «Енергоефективні міста України». Експерти кажуть: учні ліцею активно та із захопленням намагаються впровадити енергозберігаючі технології на практиці.

Також в рамках відзначення Дня енергії, діти створювали малюнки на асфальті. До слова, долучились до цієї акції не лише школярі, а й вихованці дитячих садочків.
0 451
Шкільний турнір з футзалу «Шкіряний м’яч» завершився, а от подарунки та приємні сюрпризи продовжуються. Призери та переможці турніру отримали, окрім головної винагороди, 40 тисяч гривень, спортивні презенти. Благодійний фонд «Покуття» нагородив 8 команд-переможниць спортивними формами для команд, сітками для воріт та футбольними м’ячами.

Печеніжинська шкільна команда з футзалу вже втретє бере участь у турнірі Шкіряний м’яч. Цього року здобули перше місце серед команд територіальної громади.

Учні Городенківської школи теж третій рік поспіль стають призерами турніру в районі.

Переможцям та призерам турнірів у Коломиї, Коломийському та Городенківському районах і Печеніжинській ОТГ, благодійний фонд «Покуття» підготував подарунки – спортивні форми для команд.

Окрім спортивних форм фонд «Покуття» та його меценат Андрій Іванчук підготували й інші подарунки, спортивний інвентар: м’ячі, сітки для воріт та рукавиці для воротарів.

А ще депутат анонсує, що фонд і надалі долучатиметься до розвитку спорту в Коломиї та районі.

Загалом, 8 команд отримали такі подарунки від Міжнародного благодійного фонду «Покуття». До слова, пріоритетом діяльності меценатів є саме допомога дітям.
0 300
X ювілейний фестиваль «Писанка» відбувся у Коломиї. Упродовж двох днів наше місто заполонило мистецтво танцю та пісні. До писанкової з’їхалися колективи з усієї України та з-за кордону. Х Всеукраїнський відкритий фольклорний фестиваль у Коломиї відбувся за підтримки Міністерства культури України, Управління культури національностей та релігій Івано-Франківської ОДА. Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОДА та Коломийської міської ради. Глядачі телеканалу «НТК» мали нагоду переглядати фестиваль у прямому ефірі. В рамках фольклорного фестивалю «Писанка» 1000 осіб встановили рекорд України. На площі перед музеєм писанкового розпису учасники фольклорних колективів, виконали разом чотири гаївки: «Як задзвонять усі дзвони», «Вербовая дощечка», «Ми кривого танцю йдемо» та «Христос Воскрес». Для фіксації рекорду в Коломию приїхали експерти від Книги рекордів України.
0 1478
Архів новин

Новини партнерів

Loading...