Повідомте нас про важливе
Повернутись до всiх новин

Новини Коломийщини RSS RSS

Для «сонячних» дітей Коломиї влаштували дефіле у вишиванках
21.03.2017
Дефіле у вишиванках. Для «сонячних» дітей влаштували справжнє свято. Вони, одягнені у національний одяг, разом з батьками отримали море емоцій і були головними героями незабутнього дійства. Усміхнені, красиві і неймовірно щасливі - сьогодні вони головні герої, сьогодні уся увага їм. 21 березня Міжнародний день людей з синдромом Дауна. Їх ще називають «сонячні» - вони дуже щирі і люблять обійми. На зустрічі головний лікар дитячої лікарні Олег Токарчук розповів про людей із синдромом Дауна, які досягли успіхів. Ці дітки надзвичайні, а їхні батьки справжні герої, вони не здалися, вони весь час зі своїми «сонячними» хлопчиками і дівчатками, дарують їм свою безмежну любов.
0 2065
Об’єднувати чи ні сільські та шкільні бібліотеки? Наразі це питання активно обговорюють у Коломийському районі. Керівництво каже, це зумовлено вимогами часу – через технічний прогрес усе менше молоді відвідує бібліотеки у пошуку інформації. Тому хочуть провести реформу, щоб перетворити бібліотеки з простих книгозбірень у центри культури та краєзнавства. Питання щодо об’єднання сільських та шкільних бібліотек у Коломийському районі ще поки вивчають. Ця тема стала актуальною, адже нові тенденції диктує час: тепер бібліотека повинна стати не просто приміщенням із книгами на полицях, а справжнім інформаційним центром, - каже завідувач центральної районної бібліотеки Орина Бирчак. Водночас, книгозбірня у кожному селі повинна стати осередком вивчення краєзнавства, адже книги про Коломийщину рідко у повному обсязі можна знайти в електронних версіях. Як правило, їх видають малим накладом. Тому саме у бібліотеках кожен зможе знайти інформацію про наш регіон. Практика функціонування бібліотек у краєзнавчі центри та культурні осередки села вже активно впроваджують на Коломийщині. Бібліотека у Раківчику – одна з провідних у нашому районі. Вже понад 20 років її очолює Мирослава Андрусяк. Вона каже: любить свою роботу, тішиться коли до них у книгозбірню приходять люди. За книгами та інформацією в Інтернеті. Однак, працівників книгозбірень перш за все хвилює і інше, не менш важливе питання: як залучити дітей та юнацтво до книг. Власне з цього приводу організували і зустріч-семінар усіх бібліотекарів району та ОТГ у Раківчику. Запросили на семінар і фахівців з обласного центру. Опорною бібліотекою зроблять ту, де кращі побутові умови та умови для зберігання книг. У Коломийській РДА прогнозують: бібліотеки зі шкіл переїдуть до приміщень сільських книгозбірень.
0 534
Мені закони неписані. Так, мабуть, вважають водії, які порушують правила і пакуються, там де хочуть. Таку поведінку можна пояснити двома причинами - або вони не знають правил дорожнього руху, або просто їм начхати на інших. Як і всі коломияни, розуміємо, у нашому місті бракує парковок, але все ж вирішили поцікавитися, чому наші українські водії такі чемні закордоном і такі порушники в Україні.

Побачити паркування з порушеннями в Коломиї можна щодня, ледь не на кожній з центральних вулиць. На пішохідних переходах, на місцях для інвалідів, там де тротуар фарбований жовтим кольором - автівки всюди. Порушники наче змовились, одноголосно пояснюють, зупинились на хвилину. Щоправда, нарікають, місць для паркування катастрофічно бракує.

Вулицями Коломиї їздять і поліцейські патрулі. Коломияни активно фотографують та знімають на відео порушників закону. Зокрема водіїв, які паркуються не за правилами, будь-де і як де. Таке неймовірне нахабство можна побачити на сторінці "Стоп-рагуль. Коломия" у Facebook. Її створив коломиянин Ігор Довбиш. Молодий чоловік вражений безкультур'ям наших водіїв. Тому група висвітлює недобросовісних водіїв міста і проблемні вулиці Коломиї.

У цьому році за порушення правил зупинки стоянки та вимог дорожнього знаку до відповідальності притягнуто 181 особу. За дане порушення передбачений штраф 255 гривень. До слова, офіційних парковок в Коломиї лише чотири.
0 3251
Більше двох років без зарплати. Коломийський державний ветсанзавод заборгував працівникам сотні тисяч гривень. Щоб повернути чесно зароблені, колишні робітники вже стукали у всі двері, зверталися до суду та віз і нині там. Днями люди зібралися на території ветсанзаводу, що у Годах-Добровідці, щоб знову спробувати знайти справедливість. На зустріч запросили теперішнього директора заводу і голову П’ядицької ОТГ.

Володимир Кофлюк на території Коломийського державного ветсанзаводу за два останніх роки вперше. Розповідає, підприємство не впізнає, замість десятків працівників – голодні собаки, замість клумб – зарослі, господарює тут тільки вітер.

А колись, пригадує колишній заступник директора ветсанзаводу з господарської частини, це було успішне підприємство, яке займалося утилізацією тваринних відходів, з яких виготовляли підживлення для полів та м’ясо-кісткове борошно для харчування тварин і птиці. Тут працювало понад 70 людей, було багато техніки.

- Вся техніка працювала, а тепер пропадає невідомо куди, - розповідають колишні працівники заводу Володимир Кофлюк та Роман Іванішин.

Цих чоловіків, як і інших всіх працівників заводу, звільнили більше року тому, не пояснивши причини та не заплативши зарплати за останні місяці роботи. Однак, заспокоювали, що це ненадовго. Кілька місяців – і вони знову працюватимуть. Обіцяного не сталося, розповідають люди. Та найголовніше те, що людям досі не виплатили заробітню плату.

Володимиру Кофлюку заборгували майже 20 тисяч гривень, Роману Іванішину понад 40 тисяч. Та якщо враховувати індексацію, інфляцію, курс долара, то суми в рази більші. Щоб отримати чесно зароблені люди навіть до суду зверталися, однак безрезультатно.

Теперішній директор заводу Сергій Сарахман каже, нічого із заводу не пропало: все на місці, в тому числі і машини, одні в гаражі, інші в ремонті. Однак показати приміщення, де знаходяться і обладнання для виробництва і автомобілі не може, мовляв, ключі забув вдома. Але готовий провести інвентаризацію майна разом із колишніми працівниками.

Сергій Сарахман був на посаді директора вже тоді коли людей масово звільняли з роботи, каже в цьому була потреба, адже на той час виробництво вже було зупинене.

- Ми разом із київським керівництвом прийняли таке рішення, тому що завод не працює, а заборгована зарплата нараховується і тільки залазимо в борги, - розповідає Сергій Сарахман.

Теперішній керівник продовжує, те що завод знову запрацює і людям повернуть зарплати щиро вірить. Відбутися це може у двох випадках: фінансування з боку держави або ж приватизація.

Зацікавлена у відновленні роботи Коломийського ветсанзаводу і П'ядицька територіальна об’єднана громада, на території якого завод і знаходиться. Петро Гайдейчук, голова ОТГ вже готує звернення до вищого керівництва підприємства. Якщо завод приватизують, розповідає Директор Сергій Сарахман, то знадобляться усього кілька місяців, щоб повністю відновити виробництво, поновити людей на посади, а також повернути заборговані зарплати. Ну а поки у вищих кабінетах тільки думають, що ж робити, колишні працівники переживають не так за неотримані гроші, які заробили, як за довкілля. Адже, кажуть, зупинка утилізаційного заводу тваринних відходів несе за собою екологічне лихо.
0 804
«Вареники на передову» - благодійну акцію під такою назвою організували у математично-природничому ліцеї. Учні, батьки та вчителі вирішили подарувати свято українським захисникам. Вони власноруч готували страви і передали їх на передову.

У Коломийському природничо-математичному ліцеї кипить робота тут і дорослі і діти зайняті спільною справою. Вони власноруч ліплять вареники, готують голубці та вінегрет. Все для того, щоб наші військові знали - про них пам'ятають у мирних містах. Тут безліч вареників з вишнями, маком, картоплею, голубці, вінегрет, загалом 30 відер домашньої їжі.

Повезли домашню їжу на передову військовий капелан Василь Довганюк та працівник екстреної медицини Олександр Гуцуляк. Вони вже збилися з рахунку скільки разів були на Сході, пережили багато небезпечних моментів. Але це їх не зупиняє.

Авдіївка, Щастя, Станиця Луганська, це лише кілька населених пунктів, які відвідають волонтери. Кажуть, хочуть на кожному блокпості залишити нашим військовим смачну домашню їжу.
0 1027
У Коломийській РДА відбулася колегія 21.03.2017
У Коломийському госпіталі ветеранів війни вчилися різьбити 21.03.2017
Чи підписувати батькам довідку про згоду на маніпуляції з дітьми? 17.03.2017
Мер Коломиї спростовує інформацію, яку оприлюднив Комітет виборців України 17.03.2017
У Коломиї стартував проект «ІТ-кластер» 17.03.2017
Коломийські комунальники відзначають професійне свято 17.03.2017
Фотохудожник Ярема Проців презентував 55 полотен із зображенням Коломиї 17.03.2017
Архів новин

В цей самий час

Новини партнерів

Loading...