Повідомте нас про важливе

13 квітня - Всеукраїнський день діагностики меланоми

Новини Коломийщини 13 квітня 2017

13 квітня - Всеукраїнський день діагностики меланоми. Проведення Дня меланоми в Україні вже стало традицією. Кожен має нагоду пройти безкоштовний огляд новоутворень шкіри та долучитися таким чином до боротьби із такою небезпечною недугою, як меланома - її виявлення на ранній стадії може зберегти життя. У Коломийському дерматовенерологічному диспансері такі діагностики роблять постійно, але 13 квітня цій хворобі приділяють більше уваги. А ще тут чекають мешканців міста і району з 18 до 21 квітня.

Вже майже 10 років тому Українська асоціація дерматологів приєдналася до Всесвітньої організації «Євромеланома». Відтоді й проводять Всесвітній день меланоми – 13 квітня. Медики прагнуть донести до людей, щоб вони стежили за здоров'ям і звертали увагу на будь-які зміни на шкірі чи в організмі, - розповідає головний лікар Коломийського дерматовенерологічного диспансеру Ігор Білоскурський.

Найбільш схильні до цього захворювання люди зі світлими шкірою та очима. Їм, власне, й необхідно остерігатися сонця, особливо в обідній час. У випадку виявлення якихось новоутворень - варто звертатися у Коломийський шкірвендиспансер. Фахівці цього медзакладу проведуть обстеження і скерують пацієнта на правильне лікування.

Найбільш злоякісна пухлина - меланома, але крім неї є ще немеланомні раки шкіри. Вони, на відміну від меланоми, доброякісніші і не дають такого блискавичного метастазування, - розповідає Ігор Білоскурський. Щоправда, в будь-який момент можуть теж стати злоякісними.

Ігор Білоскурський нагадує, в Коломийський дерматовенерологічний диспансер кожен може прийти в будь-який день на обстеження чи огляд лікаря. Також можна звертатися і в обласний медичний заклад цього спрямування.

Читайте також

Новини партнерів

Loading...